O Nas

Czym zajmuje się Wirtualna Polska Holding

Kim jesteśmy

Wirtualna Polska to grupa kapitałowa, na czele której stoi Wirtualna Polska Holding SA z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żwirki i Wigury 16. Nasza Grupa działa w Polsce, a także w krajach takich jak Węgry, Czechy, a także Rumunia, Chorwacja, Niemcy, Litwa i tworzy innowacyjne otoczenie pracy w wielu miejscach kraju.

Czym się zajmujemy

Działalność w obszarach e-commerce, reklamy i mediów spójnie łączą technologie. Naszą misją jest pozostanie partnerem pierwszego wyboru. Usługi, systemy i serwisy przygotowujemy w oparciu o nowoczesne rozwiązania, które pozwalają nam na precyzyjne docieranie do poszczególnych grup odbiorców.

Podróże

Grupa zajmuje się zarówno zorganizowaną turystyką zagraniczną (Wakacje.pl), jak i lokalną, indywidualną (Grupa Szallas, Nocowanie.pl). Nasze serwisy turystyczne zapewniają kompleksową ofertę dla podróżujących oraz poszukujących noclegów w kraju i za granicą. Każdego dnia na stronach serwisów prezentowane są aktualne oferty największych i uznanych organizatorów imprez turystycznych. Wspomagamy konsumentów w decyzjach zakupowych dzięki unikatowej bazie opinii o hotelach i kierunkach, a także największym turystycznym forum dyskusyjnym, w którym codziennie pojawiają się ciekawe tematy i relacje z podróży. Użytkownicy zainteresowani wypoczynkiem krajowym, mogą skorzystać m.in. z usług serwisu nocowanie.pl, który w swojej ofercie ma najszerszą w Polsce bazę krajowych noclegów.

Finanse konsumenckie

W tej kategorii oferujemy pośrednictwo w pozyskiwaniu finansowania zakupu nowych samochodów przez internet poprzez spółkę Superauto oraz porównywarkę produktów finansowych – Totalmoney. Obie spółki blisko współpracują z instytucjami finansowymi, a na ich wyniki w dużym stopniu wpływa sprzedaż produktów finansowych.

Pozostałe

Dodatkowo zajmujemy się sprzedażą projektów domów za pośrednictwem spółki Extradom. Posiadamy także nowoczesną platformę dla entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz – Homebook oraz Selsey. Oprócz tego jesteśmy w posiadaniu „zielonych aktywów” – farm solarnych pod marką WP Naturalnie, które produkują energię ze źródeł odnawialnych.
Nasi dziennikarze codziennie przygotowują dziesiątki materiałów, wśród nich wywiady, relacje wideo, opinie, reportaże i newsy. Dostarczają bieżących informacji, komentują aktualne wydarzenia i przedstawiają ciekawostki ze świata rozrywki. To dzięki nim Wirtualna Polska jest miejscem, do którego internauci wracają każdego dnia.

Nadajemy Telewizję WP, która dostępna jest naziemnie na ósmym multipleksie (MUX8), na platformach satelitarnych, w najlepszych sieciach kablowych oraz we własnej usłudze Pilot WP, która zapewnia możliwość odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online.

Z WP Poczty i o2 poczty każdego miesiąca korzysta około 10 mln użytkowników.

Więcej informacji o działalności WP Media znajduje się na stronie media.wp.pl
W tym obszarze koncentrujemy się na wzroście sprzedaży reklamy internetowej, na powierzchniach własnych oraz na powierzchniach zewnętrznych – pośredniczymy w sprzedaży powierzchni reklamowej innych wydawców, w ramach projektu WPartner. Oprócz tego, równolegle do reklamy, rozwijamy obszar subskrypcyjny, na bazie Pilot WP (programy telewizyjne dostępne online) oraz Audioteki (zakup pakietu kontrolnego we wrześniu 2022 roku). Ponadto współpracujemy ze spółką Patronite, której jesteśmy mniejszościowym udziałowcem.

Zespół WP jako pierwszy w Polsce wprowadził również format DAI (Dynamic Ad Insertion), który wraz z rozwijaną w WP technologią marketing automation pozwalają na dobudowywanie zasięgów i lepszą personalizację reklam, zarówno display, jak i wideo.